Výstava - Příběh lišky Bystroušky

14.listopadu 2017 navštívili žáci Klubů čtenářské gramotnosti (v rámci projektu Grammy) výstavu "Příběh lišky Bystroušky", která je prezentována v rodném domě Leoše Janáčka v Hukvaldech.
Výstava nás provedla od vzniku kresleného příběhu, přes literární zpracování Lišky Bystroušky, prvním uvedením opery Leoše Janáčka - Příhody lišky Bystroušky, až do dnešních dnů. V rámci výstavy jsme shlédli dobové fotografie a dokumenty, kopie Milénových kostýmů, Těsnohlídkův rukopis, ilustrace Stanislava Lolka, návrhy kostýmů a fotografie z inscenací oper. Žáci se poutavým způsobem seznámili s životem a dílem Leoše Janáčka. Celou výstavu doplnila videoprojekce, kde jsme se zaposlouchali do ukázky hudebního motivu z lišky Bystroušky, poslechli  si čtený úryvek z knihy Liška Bystrouška, shlédli video zachycující život lišek v přírodě a animovanou pohádku o lišce.