Vánoční pošta pro radost

Vánoční pošta pro radost je akce určená všem, kteří rádi tvoří a zároveň rádi dělají něco pro druhé. Předškoláci a školáci vyrobí vánoční přání a ta jsou v průběhu prosince předávána seniorům prostřednictvím organizací, které o ně pečují. Do letošního třetího ročníku se společně s dalšími mateřskými a základními školami z Kopřivnice a Příboru zapojila i naše škola.  V průběhu prosince se podařilo rozdat vánoční přání a drobné dárky v pěti organizacích, které o seniory pečují v pobytových zařízeních nebo přímo v jejich domácnostech. Žáci a učitelé naší školy se zapojili do výroby přáníček, keramických srdíček (žáci VI. třídy pod vedením pana učitele Kopečného) i samotného roznášení a předávání pošty pro radost. Žáci vyšších ročníků (V., VI. a VIII. třídy), kteří projevili zájem, navštívili 13. prosince Domov Příbor. Tady mohli přání a keramická srdíčka seniorům předat i osobně. Součástí programu byla prohlídka celého domova. Mezigenerační setkání bylo velmi příjemné a určitě se s našimi žáky ještě do Domova Příbor někdy podíváme. 16. prosince předávali starší žáci z V. třídy poštu pro radost na pobočce Charity Kopřivnice (nachází se v prostorách městském úřadu), měli také možnost seznámit se s činností domácí péče, kterou v Kopřivnici a okolí Charita poskytuje nejen seniorům. Děkujeme všem za spolupráci a těšíme se na další ročník.