Čestný název školy

1. 7. 2014 vstoupil na základě souhlasu zřizovatele školy a MŠMT v platnost nový název školy - čestný název podle osobnosti Floriána Bayera, kopřivnického rodáka, speciálního pedagoga, odbojáře popraveného v koncentračním táboře Mauthausen, jehož pamětní deska je umístěna na budově školy. V rámci celoročního projektu „Poznáváme osobnost Floriána Bayera“ pedagogové společně se žáky pátrali v nejrůznějších archivních pramenech, besedovali s příbuznou paní Antonií Feixovou, probíhala setkání s historiky a pamětníky. O téměř zapomenuté osobnosti Floriána Bayera bylo zjištěno mnoho zajímavých věcí. Byla také vyhlášena tematická výtvarná soutěž „Stop válce a násilí“ pro školy města i okresu. Vznikla rovněž stálá expozice o osobnosti Floriána Bayera ve vstupních prostorech školy.

Pokud by měl kdokoli zájem dovědět se více o životě a díle tohoto činného pedagogova, rádi mu poskytneme více informací.

Jsme rádi, že jsme celoročními aktivitami i novým čestným názvem školy mohli připomenout jednu z méně známých osobností města i regionu. Čestným názvem Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice rozšíříme řadu škol města pojmenovaných po významných kopřivnických rodácích. Celou další výchovně-vzdělávací činností školy se budeme snažit naplňovat odkaz jednoho z nich.