Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice, Štramberská 189, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskolezským krajem

Počítadlo návštěv TOPlist
Kde nás najdete

Čestný název školy

1. 7. 2014 vstoupil na základě souhlasu zřizovatele školy a MŠMT v platnost nový název školy - čestný název podle osobnosti Floriána Bayera, kopřivnického rodáka, speciálního pedagoga, odbojáře popraveného v koncentračním táboře Mauthausen, jehož pamětní deska je umístěna na budově školy. V rámci celoročního projektu „Poznáváme osobnost Floriána Bayera“ pedagogové společně se žáky pátrali v nejrůznějších archivních pramenech, besedovali s příbuznou paní Antonií Feixovou, probíhala setkání s historiky a pamětníky. O téměř zapomenuté osobnosti Floriána Bayera bylo zjištěno mnoho zajímavých věcí. Byla také vyhlášena tematická výtvarná soutěž „Stop válce a násilí“ pro školy města i okresu. Vznikla rovněž stálá expozice o osobnosti Floriána Bayera ve vstupních prostorech školy.

Pokud by měl kdokoli zájem dovědět se více o životě a díle tohoto činného pedagogova, rádi mu poskytneme více informací.

Jsme rádi, že jsme celoročními aktivitami i novým čestným názvem školy mohli připomenout jednu z méně známých osobností města i regionu. Čestným názvem Základní škola Floriána Bayera, Kopřivnice rozšíříme řadu škol města pojmenovaných po významných kopřivnických rodácích. Celou další výchovně-vzdělávací činností školy se budeme snažit naplňovat odkaz jednoho z nich.

 

Update cookies preferences