Projekt „TOOP“ – besedy na téma Prevence kriminality

Dne 14.9.2016 se žáci 9.ročníku zúčastnili Projektu TOOP v Novém Jičíně. Jednalo se o akci, kterou pořádal MěÚ Kopřivnice v rámci prevence kriminality. Žáci se seznámili s tématy trestní odpovědnosti, rozdílem mezi přestupkem a trestným činem, zákonem o soudnictví, odpovědností mládeže za protiprávní činy, opatření ukládaná za protiprávní činy. S těmito tématy se seznámil nejen teoreticky, ale také si prakticky vyzkoušeli rozdíl mezi přestupkem a trestným činem. Závěr akce patřil odpovědím na konkrétní otázky od zúčastněných žáků.