Exkurze do Marlenky

Den s Marlenkou.

Exkurze do sladké reality!

Ve středu 18. října 2023 měli žáci naší školy jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí jedné z nejúspěšnějších českých firem, známé svými neodolatelnými sladkostmi, a to do firmy MARLENKA ve Frýdku Místku.

Exkurzi pro žáky naší školy zorganizoval a ve všech směrech zajistil Moravskoslezský pakt zaměstnanosti v rámci karierového poradenství a přípravy žáků druhého stupně na budoucí povolání.

Po příjezdu jsme byli srdečně přivítání týmem společnosti Marlenka, který nás provedl historií značky, od jejich skromných začátků až po mezinárodní uznání, na které je dnes firma právem hrdá. Zvláště inspirující byl příběh zakladatele společnosti, jehož odhodlání a tvrdá práce vyústily ve vybudování společnosti, jejíž symbolem jsou TOP cukrářské výrobky.

Žáci měli možnost podívat se na provoz výrobních linek. Byli překvapeni, jak precizní a do detailu propracovaný je každý krok výrobního procesu. Míchání surovin, pečení až po balení finálních produktů. Na první pohled bylo patrno, že hygienické standardy a organizace práce byly na nejvyšší úrovni. Žáci měli v průběhu exkurze možnost ptát se na vše, co je zajímalo.

Jsem přesvědčený, že exkurze našim žákům otevřela nový obzor možnosti uplatnění se na trhu práce. Určitě se zamysleli nad vlastními karierními představami a možnostmi. Dle sdělení průvodce exkurze jsou pracovní pozice ve výrobě pro žáky naší školy vhodné.

Nezapomenutelnou součásti návštěvy byla ochutnávka „Marlenkových“ výrobků. Tento moment pohody a společného sdílení nám umožnil nejenom si vychutnat chutě skvělých zákusků, ale také klást otázky týkající se výroby a prodeje výrobků značky Marlenka, čehož žáci využili.

Tato exkurze nebyla jen vzdělávací zkušeností, ale také ukázkou toho, že za každým úspěšným produktem stojí nápad, odhodlání a tým pracovitých lidí. Společnost Marlenka pro nás již není jen značkou, ale symbolem vůle, tvrdé práce a kvalitního výrobku.

Radek Kladiva