Tvoříme pro krásu

Žáci, kteří navštěvují  klub Škola jako centrum komunity, a jejich spolužáci, společně s rodiči i prarodiči prožili dne 8.11. příjemné odpoledne. Nejdříve se seznámili s materiály, pomůckami a postupy při výrobě  jednoduchých šperků – náušnice, čelenky a prstýnky. Sami následně tyto šperky vyráběli. Vyzkoušeli si různé postupy a techniky – pracovali se speciálními šperkařskými kleštičkami – ohýbali drátky, tvořili očka, spojovali pomocí tavné pistole různé materiály, osazovali kamínky a perličky do náušnic, čelenek a prstýnků .

Celé odpoledne proběhlo v tvořivém duchu a spolupráci všech zúčastněných. Nálada byla výborná. Hotové šperky si odnesli domů pro radost svou i jako dárky pro své blízké.