Den otevřených dveří 2019

Dne 19. 3. 2019 se uskutečnil ve škole tradiční Den otevřených dveří. První a druhou vyučovací hodinu se mohli rodiče a další návštěvníci podívat a zapojit do výuky v jednotlivých třídách, kde byly představeny i prvky Montessori pedagogiky. Následovaly dvě hodiny společného vzdělávání a tvoření s rodiči a vyučujícími.  V některých třídách se vyráběly především dekorace s velikonoční tematikou, v jedné třídě se vyráběly zajímavé svačinové podložky pro každodenní použití ve třídě, jinde jako praví malíři žáci malovali na plátno a originálně zdobili kameny, žáci 2. stupně pak prováděli netradiční pokusy a objevy zkoumali např. vodivost elektřiny pomeranče, citrónu, zjišťovali, kolik kg knih udrží papír apod.

Vyvrcholením dopoledního programu byla přehlídka dovedností žáků „Co VŠECHNO DOKÁŽEME“. Žáci jednotlivých tříd se svými vyučujícími a asistentkami  nacvičili a předvedli všem návštěvníkům svá vystoupení, která si připravili v hodinách nebo v činnosti zájmových kroužků projektu GRAMMY. Byly předvedeny dramatizace pohádek, pásma básní a písní, prezentovány tradice Velikonoc, zpěv vítězů školního kola Koprstar, společná anglická píseň žáků, hry na hudební nástroje - flétny, rytmické nástroje  a závěr patřil romskému tanci. Celé dopoledne proběhlo v tvořivém duchu a spolupráci všech zúčastněných.  Nálada byla výborná. V odpoledních hodinách měli návštěvníci i noví zájemci o naši školu možnost prohlédnout si veškeré prostory školy, krásnou výzdobu a prezentace výsledků žáků a činnosti školy a také neformálně posedět a popovídat si s pedagogy školy.

Mgr. Vlasta Geryková