Přednáška na téma: Syndrom CAN

Dne 16. října 2015 proběhla přednáška pro žáky 8. ročníku na témata „Syndrom CAN“ a „ Sociálně právní ochrana dětí“. Přednášející byla Mgr. Táňa Gelnarová, pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu Kopřivnice.

V přednášce na téma „Syndrom CAN“ se žáci dozvěděli, jaké skupiny dětí jsou nejvíce ohrožené, jak reagují
na zneužívání. Paní Gelnarová vhodně a přiměřeně žákům vysvětlila pojmy psychické a fyzické týrání, sexuální zneužívání, zanedbávání, šikanování a systémové týrání. Veškerou problematiku týraných a zneužívaných dětí přiblížila žákům citlivým způsobem na příkladech z vlastní praxe. Žáci byli dále seznámeni s tím, jak pracují orgány OSPOD, kam se mohou obrátit o pomoc, pokud se dostanou do problému oni sami nebo někdo z jejich okolí. V závěrečné části došlo na dotazy, které žáci dávali paní Gelnarové přímo ve třídě nebo následně individuálně.